İPEK KİRPİK

Sakarya 'da İpek Kirpik yapan yerler arasında yer alan Passionis ESTETİK ve GÜZELLİK merkezimiz her bütçeye uygun fiyatlarla tüm covid ve sağlık tedbirleri alınarak sizlere hizmet vermektedir.

 

İpek Kirpik Nedir ?

Kirpiklerinize gür, daha uzun ve çarpıcı bir görüntü vermek üzere uygulanan bir işlemdir. Rimel ihtiyacını ortadan kaldıran ipek kirpikler saf ipekten elde edilen ve doğala en yakın görüntüyü veren malzemelerden elde edilir.
İçeriğinin doğal olması sebebiyle kişinin kendi kirpiklerine zarar vermeden üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere özel medikal yapıştırıcısı ile uygulanır.
Kişinin göz yapısına göre ve bazende kişinin isteğine bağlı ipek kirpiğin yoğunluğu ve uzunluğu belirlenir. Makyaj yapmayı veya takma kirpiklerin neden olduğu batma hissini sevmeyenler için oldukça faydalı bir yöntemdir. İpek kirpik öncesi ve sonrası karşılaştırma yaptığınızda ayna karşısındaki doğal görüntünüzle gözlerinizde ve yüzünüzdeki değişim sonrasında kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Seyrek ve cansız kirpiklerin yerine tek tek istenilen hacme göre eklenen kirpikler gözlerinize ve yüzünüzdeki ifadeye çekicilik katar. 

 

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır ?

İstediğiniz kirpik görüntüsüne ulaşmak için farklı şekil ve boyutlarda ipek kirpik uygulanabilir, Öncelikle lens kullanıyorsanız işleme başlamadan önce lenslerinizi mutlaka çıkarmalı göz makyajınız varsa temizlemelisiniz. Yüz şeklinize göz kapakları ve gözlerinizin formuna göre en uygun ipek kirpik boyutu belirlenir. İşlem öncesinde alt kirpikleri korumak adına göz altınıza pedler konulur. Daha sonra üst kirpikleriniz tek tek taranıp ipek kirpiklerin yerleştirilmesi işlemine başlanır.
Kısa kirpik telleri göz kapağının iç kısmına, daha uzun olan kirpik telleri ise göz kapağının orta kısmına ve orta boy kirpik telleri ise göz kapağının dış kısmına uygulanır.
Uygulama yaklaşık 1.5-2 saat sürer.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır ?

  • İpek kirpik bakımında öncelik hijyen kurallarına uyulmasıdır.
  • 24 saat boyunca göz bölgesinin su ile temasından kaçınılmalıdır.
  • 48 saat, kirpikleri olası nem ve sıcaklıktan korumak gereklidir.
  • İşlem sonrasında gözler ovuşturulmamalıdır.
  • İpek kirpik işleminde kullanılan yapıştırıcının etkisini kaybetmemesi için ilk 48 saat rimel ve makyaj ürünleri kullanılmamalıdır.
  • Makyaj çıkarma ürünleri kullanılırken kirpiklerinize zarar vermemek için dikkatli ve nazik olunmalıdır. 
  • ipek kirpiklerinizin düşmesi durumunda yerine yenisini eklemek gerektiğinde yine bir uzman yardımına ihtiyaç duyulur. 
  • İpek Kirpiklerinizim zarar görmemesi için yüzüstü yatmak yerine sırt üstü yatılmalıdır.

İpek Kirpik Kalıcılık Süresi ?

İpek kirpikler güvenilir koşullarda yapıldığı taktirde bakıma bağlı olarak ve kurallara uyduğunuzda ipek kirpikleri max. 2 ay kullanabilirsiniz. İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığı için bakımı yapılmazsa ipek kirpiklerin ömrü yavaş yavaş bitmeye başlamaktadır.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır ?

İpek kirpiklerin çıkartılmaları gerekiyorsa bu işlem evde yapılmamalıdır aksi durumda kendi kirpiklerinize zarar verebilirsiniz
İpek kirpiklerin çıkarılması için özel bir solüsyon kullanılması gereklidir. İpek kirpiğin uygulandığı merkeze gidip uzmanlar tarafından çıkarttırmanız daha uygun olur.

İpek Kirpik Zararları ?

Normalde ipek kirpiğin yapışkanı etkisini kaybettiğinde ipek kirpikleriniz düşmeye başlar. Fakat bu kendi kirpiklerinize zarar veren bir durum değildir.
Sıkıntı ipek kirpik uzman olmayan biri tarafından yapıldığında veya gözünüzü çok ovuşturur, ipek kirpiklerinizle oynarsanız kendi kirpikleriniz de zarar görebilir.

İpek Kirpik Alerjik Tepkiye Dikkat !

İpek kirpik uygulamasında kullanılan medikal ürüne karşı alerjik bir reaksiyon gösterme durumu olabilir. 

Hemen Randevu Al!

Randevu Teyidi ve Randevu Saati ile ilgili bilgi vermek için aranacaksınız.