MİCROBLADİNG KAŞ

Sakarya 'da Microblading Kaş uygulaması yapan yerler arasında yer alan Passionis ESTETİK ve GÜZELLİK merkezimiz her bütçeye uygun fiyatlarla tüm covid ve sağlık tedbirleri alınarak sizlere hizmet vermektedir.

 

Microblading Kaş Uygulaması Nedir ?

Microblading kaş uygulaması en çok tercih edilen güzellik uygulamasıdır. Microblading kaş uygulaması kıl tekniği olarak bilinen bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaşlarında seyreklik yaşayan, yer yer dökülmesi yara izi olan, kaşların şeklinden memnun olmayan ya da kaşlarının daha kalın görünmesini isteyenler bitkisel kalıcı makyaj boyası ile microblading kalıcı kaş uygulaması yaptırarak istediği kaşlara kavuşabilirler. Cilt rengine uygun olan renk pigmentleri seçilerek kaşlara şekil ve dolgunluk verilmektedir. Microblading kaş uygulaması dövmeyle kıyaslanamaz. Dövme işlemi yapılırken çok daha derin deri katmanına inilir ve ömür boyu kalıcılık sağlar. Microblading kaş uygulamasında cildin derinine değil bir alt katmanına işlem yapılır ve bir süre kalıcı olması sağlanır. Sakarya Passionis Estetik ve Güzellik merkezi olarak steril bir ortamda sertifikalı uzman kişiler tarafından hizmet verilmektedir.

Microblading Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Microblading kaş uygulaması nasıl bir kaşa sahip olmak istediğiniz kaş şeklinin ve kalınlığının belirlenmesiyle başlar. Yüz ölçünüze göre şekle karar verildikten sonra uzmanımız tarafından çizim aşamasına geçilerek microblading işleminden önce kaşlarınızın nasıl görüneceği sizlere gösterilir. Sizler tarafından onaylanması durumunda anestezik krem sürülerek acının en aza indirilmesine etki etmesi için bir süre beklenir ve microblading kaş uygulamasına başlanır. Kalıcı kaş boyası kullanılarak üç boyutlu kıl görünümünde mikro kesiler atılır, daha sonra kalıcı makyaj boyası silinir ve kaşlarınız yeni formuna kavuşmuş olur.

Microblading Kaş Uygulaması Ne Kadar Kalıcı ?

Microblading kaş uygulaması yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır. Microblading uygulaması yenileme ve kaybolma süresine bağlı olarak 1-1,5 yıl arasındadır. 
Kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cildindeki nem yoğunluğu, nem oranı kalıcı makyaj sürecini doğrudan etkilemektedir. 
Microblading kaş uygulamasından memnun olan kişilerin belirli aralıklar ile microblading işlemini yenilemesi gerekmektedir.
Yenileme zamanı geldiğinde kişinin isteğine bağlı olarak rötuş ve bazı değişiklikler yapılabilmesi mümkündür.

Microblading Kaş Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Microblading kaş uygulaması tamamlandıktan sonra uzmanınız tarafından cilt tipinize uygun olarak önerilen bakım merhemi kullanılmalıdır.
  • Doğrudan gün ışığına maruz kalınmamalıdır.
  • Microblading sonrası kaşlarınızı 1 gün su ile temas ettirilmemelidir.
  • Microblading işlem sonrası sauna, solaryum ve havuz gibi ortamlar da bulunulmamalıdır.

Hemen Randevu Al!

Randevu Teyidi ve Randevu Saati ile ilgili bilgi vermek için aranacaksınız.